forum klasowe

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-02-20 16:28:46

Ula

Gość

Witam

Witam wszystkich chętnych na nowym naszym forum Klasy IIb.

 

#2 2011-02-20 16:32:56

Ula

Gość

Re: Witam

Test. Mam nadzieję, ze usprawni to nam komunikację wewnątrz klasową w sprawach dot. nie tylko komunii, ale np kiedy nie ma kogoś w szkole dopytanie się co było zadane itp
pozdrawiam

 

#3 2011-03-13 20:31:10

Ula M.

Gość

Re: Witam

Witam serdecznie!
Poniżej zamieszczam informację otrzymaną od Pana Grzegorza.
Ja niestety nie mogę. Chętnych proszę o kontakt tutaj (liczę że się znajdą :-) )


"Ksiądz Waldek prosił abyśmy wydelegowali czwórkę rodziców, którzy pomogliby podczas uroczystości.
Dwoje rodziców zabrałoby głos na rozpoczeciu (krótkie podziękowanie i prośba o udzielenie I Komunii) a druga dwójka dopilnowałaby przygotowania darów do ołtarza i pomogła dzieciom, które będą te dary niosły.
Jeżeli ktoś z Państwa chciałby się włączyć, proszę o informację.
Jest wprawdzie jeszcze trochę czasu ale minie on szybko a warto mieć ten wybór już za sobą.

Osobiście mogę bez problemu wziąć udział w podziękowaniu na rozpoczęciu.

Pozdrawiam
Grzegorz Olszewski"

 

#4 2011-04-11 01:34:45

Ula M.

Gość

Re: Witam

Drodzy Rodzice,
Na ostatnim spotkaniu „przedkomunijnym”  panowie kamerzyści przedstawili swoją ofertę.
Opcja I: płytę kupują wszyscy w cenie 35,- zł. Płyta nie będzie blokowana (tzn jest możliwość dalszego przegrywania np. dla rodziny.)
Opcja II: zapisy na płytę dopiero po Komunii. Cena 45,-zł .Płyta blokowana (tzn bez możliwości dalszego przegrywania).
Obecni na spotkaniu rodzice wszystkich klas byli zgodni co do wyboru Opcji I.
Proszę o potwierdzenie gotowości kupna płyty w cenie 35,-zł poprzez podpisanie niniejszej informacji i zwrot kartki do p. Marzeny Zawadzkiej.
Lub wpisanie odpowiedniej informacji na stronie internetowej WWW.sp12b.pun.pl , pod którym to adresem zostało założone forum. Tam też dopiszę na początku przyszłego tygodnia ostatnio podawane terminy przez ks. Waldemara.
Pieniądze należy wpłacać do mnie na konto (będzie zamieszczone na powyższej stronie)
bądź  na zebraniu klasowym  w dniu 17. Maja (ostateczny termin).

Pozdrawiam
Urszula Mąka

P. S. Chętne matki dzieci komunijnych do pomocy w przygotowaniu nabożeństwa z udziałem „Krzyża Papieskiego” 20.04 proszone są o kontakt z ks. Waldemarem.
Na stronie jeszcze jedna prośba dotycząca organizacji uroczystości komunijnej.

 

#5 2011-04-11 02:19:22

Ula M.

Gość

Re: Witam

Tak jak obiecałam podaję terminy dot. I Komunii naszych dzieci:
I Komunia odbędzie się 21 maja o godz. 10:00 (klasy B,C,D) i 12:00 (klasy (A,E,+), a spotkanie popołudniowe z litanią, odbiorem pamiątek i wspólnym zdjęciem o godz. 18:00

BIAŁY TYDZIEŃ: msze dla dzieci (w albach, z książeczkami) o godz. 17:15. Każdego dnia mszę przygotowuje inna klasa. Nasza B – we wtorek.

PRZYGOTOWANIA:
- obrusy na ławki przydałoby się wyprać, wyprasować, odświeżyć – są dostępne u ks. Waldemara
- w czw. (19.05) i pt. (20.05) po godz. 18:00 dekorowanie kościoła – chętni do tego zadania (Panie i Panowie) mogliby zgłosić się wcześniej do ks. Waldemara
-  w pt. (20.05) – sprzątanie kościoła – j.w.  (chociaż można po prostu przyjść, do zrobienia będzie sporo )

SPOTKANIA DLA DZIECI:
Normalnie we wtorki o godz. 16.30 z tym że:
Nie ma spotkań w pierwsze wtorki miesiąca, ale za to będzie dodatkowe w czwartek 12.05, a w ostatnim tygodniu będą dłuższe, więc nasza grupa spotka się na godz. 16:00

SPOWIEDŹ:
I spowiedź odbędzie się w czasie rekolekcji tj dla klas B,C,D w poniedziałek 18.04 po nauce o godz. 11:30 (jak widać nie ma spowiedzi próbnej tylko normalna I spowiedź)
Spowiedź przed I Komunią św. nasza grupa będzie miała w piątek 19.04 o godz. 16:00
Dla rodziców okazja do spowiedzi także w ten piątek od godz. 18:00

POŚWIĘCENIA: (zawsze na niedzielnej mszy św. dla dzieci o godz. 11:30)
27.03 – zostały poświęcone książeczki (jeszcze wcześniej świece i różańce)
17.04 – alby
08.05 – medaliki
15.05 – wszystkie rzeczy razem (jeżeli ktoś przeoczył, nie mógł wcześniej)

Boże Ciało (23 czerwca) – dzieci komunijne uczestniczą w albach w procesji.
11.06 (sobota)  - zorganizowany wyjazd dziękczynny pokomunijny dla dzieci i rodziców. Koszt: 65,-/ osoba

NASTĘPNE SPOTKANIE DLA RODZICÓW w kościele miało odbyć się w 20.04, ale ze względu na wizytę w naszej parafii „Krzyża Papieskiego” zostało przesunięte na 27.04 na i po mszy o godz. 17:15

Mój NR KONTA do wpłat na płyty CD z filmem: (35,- PLN)
98 1140 2004 0000 3602 3317 2240  (mBank)
Urszula Mąka

 

#6 2011-04-15 15:24:49

pomyłka

Gość

Re: Witam

W poście jest błąd jeżeli 18.04 to poniedziałek to 19.04 nie może byc w piątek , jeżeli nie to jaki to jest dzień?

 

#7 2011-05-10 22:11:13

Ula M.

Gość

Re: Witam

pomyłka napisał:

W poście jest błąd jeżeli 18.04 to poniedziałek to 19.04 nie może byc w piątek , jeżeli nie to jaki to jest dzień?

1.Tak oczywiście. SPOWIEDŹ przedkomunijna będzie w piątek 20 Maja o godz. 16.00. Dziękuję za uwagę

2. Pozwole sobie zacytować Pana Olszewskiego z 2d, który sprawę ujął bardzo zgrabnie.
"Przed jakimś czasem zrodziła się inicjatywa aby w ramach materialnego podziękowania dla ks. Waldka za przygotowanie naszych dzieci, kupić dla Niego jakiś prezent. Udało się ustalić, że rzeczą którą potrzebuje jest samochodowa myjka ciśnieniowa. Myjka kosztuje ok. 1200 zł i wiem, że mają się złożyć na nią rodzice księdza oraz jedna z grup modlitewnych przy naszym kościele. Jeżeli my również dołożylibyśmy się do tego pomysłu, to potrzebna kwota szybko zostanie zebrana (w ramach zacieśniania wspólnoty parafialnej zawsze będzie można przyjechać do księdza i umyć samochód ). Myślę, że jeżeli 90 osób złoży się po 5-10 zł, to bez problemu udźwigniemy naszą część myjki. Myślę też, żeby tej wpłaty nie traktować jako obowiązkowej, gdyż wydatki związane z Komunią są spore i może się zdarzyć, że dla kogoś będzie to istotne obciążenie budżetu. Pewnie znajdą się też osoby, które będą chciały i mogły ofiarować więcej niż 10 zł, co pozwoli nam utrzymać bez problemu średnią wpłat."
Pieniążki w naszej klasie będę zbierała ja. Można wpłacać łącznie z opłatami za płytę CD bądź też na zebraniu klasowym 16 maja w poniedziałek (UWAGA ZMIANA TERMINU - było we wtorek 17.05). Może zrobię jak ksiądz - puszczę tacę i każdy da ile uważa, zaznaczając tylko na liście, że się składał...?
Po wywiadówkach spotkaliby sie przedstawiciele 5 klas i wszystkie zebrane pieniądze przekażemy osobie, która zadeklaruje się je atrakcyjnie opakować i wręczyć księdzu 21 maja. pomysł jest, "aby wręczyć prezent po nabożeństwie o godzinie 18:00 w dniu I Komunii. Atmosfera będzie wtedy bardziej kameralna i czas nikogo nie będzie już mocno gonił."

3. Jest jeszcze jeden pomysł, aby zarezerwować miejsca stojące w nawach bocznych dla rodziców dzieci komunijnych (zupełnie z przodu w tych nawach będą krzesła i ławki dla gości specjalnych). (Miejsca w ławkach możnaby zostawić dla babć i dziadków). I TU PROŚBA. Kto z Państwa ma starsze dzieci w wieku gimnazjalno licealnym? One mogłyby dopilnować, aby podczas gdy dzieci komunijne i ich rodzice przebywaliby jeszcze na zewnątrz kościoła (przywitanie, błogosławieństwo) nikt nie wchodził jeszcze w te nawy boczne. Być może da się jakoś poinformowac o takich założeniach gości lub/i przygotowac barierki (takie jak będa w nawie głównej) z odpowiednią informacją.
Proszę o informacje abym mogła je dalej przekazać.

pozdrawiam
Ula M.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.woman-ultimate.pun.pl www.naruto-warriors.pun.pl www.bolly-tolly-kolly.pun.pl www.isepk.pun.pl www.magicots.pun.pl