forum klasowe

Opis forum


#1 2012-05-25 21:30:35

Ula M.

Gość

J. niemiecki

Witam,
Chciałam podzielić się z Wami uwagami które zbierają się w mojej głowie
Na zebraniu pani dyr. Zgoła zaproponowała j. niemiecki w 4 klasie dla naszych dzieci.  Najlepiej abyśmy od razu podpisali zgody – co zresztą jak wielu uczyniłam. Ale … „ale” pojawiają się dopiero potem, bo 
1.    Aby przedmiot mógł się pojawić na świadectwie jako „dodatkowy obowiązkowy” musi się go uczyć cała klasa.
2.    Aby w gimnazjum „kontynuować” j. niemiecki dzieci musza uczyć się go w 4,5 i 6 klasie. Tzn My mamy to przez te lata finansować (tj ok. 1200 zł), bo nie liczę, że w przyszłym roku zmieni się coś na korzyść .
3.    Ile dzieci będą umiały?  Trochę więcej niż teraz z angielskiego?
4.    Czy to jest najlepsze wyjście dla naszych dzieci?
5.    Czy w ramach takiej „otwartej szkoły” nie można wymyślić czegoś ciekawszego, ogólnorozwojowego lub rozwijającego zainteresowania? Rozumiem, że szkoła będzie mogła się pochwalić, że od 4 klasy uczy 2 j. obcych.
6.    W innej klasie p. Zgoła mówiła o tym że na pocz. tylko w jednej klasie 4 wprowadzono niemiecki, ale szybko na jej biurku pojawiły się prośby o wprowadzenie go także w klasach pozostałych. Tylko, że oni za to nie płacili. Ciekawe jak to teraz będzie  w klasach 5. Ola  coś wiesz na ten temat?

Tak, więc  moje „Jestem za” znacznie osłabło.
Co o tym myślicie?
A poza tym. Gdyby w gimnazjum dodać takie 2 dodatkowe lekcje niemieckiego to znaczy mieliby 4x w tyg. to efekt byłby o wiele lepszy. Takie jest moje zdanie.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.woman-ultimate.pun.pl www.menagoskokowdsj3.pun.pl www.bolly-tolly-kolly.pun.pl www.magicots.pun.pl www.isepk.pun.pl